به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این ماهنامه با الهام از بیانات مقام معظم رهبری درباره افول آمریکا و با مشارکت تعدادی از اساتید مطالعات آمریکا توسط واحد پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی تهیه شده است. 

رئوس و محورهای اصلی این ماهنامه پژوهشی عبارتند از: نگاه تحلیلی به افول اقتصادی آمریکا، افول اقتصادی آمریکا از منظر اندیشکده ها و صاحب نظران، معرفی برخی تولیدات رسانه ای در خصوص افول اقتصادی آمریکا، معرفی دو کتاب «سرنوشت امپراتوری ها و تلاش برای بقا» و «بی نظمی جدید جهانی؛ افول قدرت آمریکا»، گزارش ویژه شورای حقوق بشر درباره افول اقتصادی و اجتماعی آمریکا به همراه جدیدترین اخبار و راهبردهای راسانه ای پیرامون این موضوع. 

براساس این گزارش در شماره آتی این ماهنامه، افول آمریکا در سطوح نرم و سخت ودر زمینه های سیاسی، نظامی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی، رسانه ای، علمی و بهداشتی، اخلاقی و دینی نیز مورد واکاوی قرار خواهد گرفت. 

دانشجویان و علاقمندان به موضوعات پژوهشی در حوزه روابط بین الملل و علوم سیاسی برای دسترسی آسان تر به این پژوهش و سایر عناوین پژوهشی به همراه بسته پیشنهادی رسانه ای که از جمله ارکان این پژوهش و سایر عناوین پژوهشی است، می توانند به آدرس http://imrl.arc.irib.ir و نیز سایت پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی به آدرس http://arc.irib.ir مراجعه کنند.