به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، تاریخچه و فضای عمومی پارک جمشیدیه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در شمال تهران در این برنامه از «جی پی اس» معرفی می شود. 

در خصوص تاریخچه این بوستان 10 هکتاری، اشاره خواهد شد که جمشید دولو قاجار مالک زمین این بوستان بوده و در سال 1356 به عنوان تفرج گاه عمومی برای استفاده همگان در آمده است. 

در این برنامه نمایش بوستان موزه‌ای سنگی، به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این پارک و جالب ترین دیدنی های استان تهران به شمار می رود که با امکانات مناسب میزبان گردشگران بسیاری از نقاط مختلف ایران وجهان است که در آن سنگ‌ها در اشکال گوناگون تغییر شکل یافته‌اند و باغ وحشی سنگی را پیش چشمان‌ بازدید کنندگان به نمایش می‌گذارد.

دریاچه پارک جمشیدیه، نگارستان و آمفی تئاتر پارک جمشیدیه، تنوع پوشش گیاهی و جانوری پارک جمشیدیه(درختانی چون نارون، چنار، سرو، بلوط، زبان گنجشک، افرای سیاه و درختان میوه چون بادام، سیب، زردآلو )،  قرار گرفتن کوه، رودخانه، آبشار و فضایی جنگلی از جمله دیگر زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این بوستان است که در این برنامه به آن اشاره خواهد شد. 

«جی پی اس» به تهیه کنندگی سعید دیانتی، 25 اردیبهشت ساعت 18 به وقت تهران به مدت 30 دقیقه به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.