به گزارش اکونا پرس،

چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لاهه» (مِنا) MENA با دبیری «محمد أمین» Mohammad Amin شاعر عراقى مقیم هلند، با کنسرتی از اشعار «بیدل دهلوی» و «قتیل لاهوری» و آهنگ‌ها و قطعاتی از فولکلور شبه قاره هند و با اجرای گروه موسیقی «ساتیاکام» Satykam با هنرنمایی هنرمندانی از کشورهای هلند، هند و افغانستان، از جمله؛ «ایلیاس نجفی» Ilyas Najafi خواننده، «ساتیاکام موهکامسینگ» Satyakam Mohkamsing نوازنده ویلون و همچنین «ترانگ پودار» Trang Poddar نوازنده تبلا، در ساعت 6 بعدازظهر دیروز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه جاری (20 می 2021) به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین افتتاح ‌شد و تا روز شنبه یکم خرداد ماه امسال (۲۲ می 2021) با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان ایرانی و دیگر کشورهای مختلف جهان ادامه خواهد داشت.

برگزارکنندگان این رویداد سینمایی گفتند که هدف از این کنسرت، برقرارى ارتباط با میراث موسیقی در شبه قاره هند و با غزل پارسی است که همچنان نقش ارزنده خود را در فضاى فرهنگى مردم این منطقه جغرافیایی حفظ کرده است.

فیلم‌هایی از کشورهای ایرانی، آرژانتین، عراق، فرانسه، برزیل، شیلی، تونس، مراکش و اسپانیا برای دریافت جوایز این دوره از جشنواره با همدیگر به رقابت می‌پردازند.

چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لاهه» (مِنا) با ارائه دیدگاه‌های معاصر تصویری در مورد اوضاع فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و هنری منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا؛ با حمایت شهرداری شهر لاهه در کشور هلند برگزار می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم «مِنا» هلند، با هدف حمایت از فیلمسازان جوان و سینمای مستقل در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه و ارائه دیدگاه‌های معاصر تصویری این مناطق، برگزار می‌شود و این همان سینمایی است که توانایی خود را در ایجاد مخاطبان گسترده، از طریق موفقیت در اهداف بشردوستانه و کمک به حفظ صلح در جهان اثبات می‌کند. /منصور جهانی

 

لینک بخشی از اجرای گروه موسیقی «ساتیاکام»:

https://www.youtube.com/watch?v=rhH0BtRteLw  

برای شرکت در رأی‌گیری «جایزه تماشاگران» به لینک‌های زیر مراجعه کنید: 

https://www.laaktheaterthuis.nl/en/mena-film-festival-the-hague-2021 

https://www.laaktheaterthuis.nl/en/mena-film-festival-the-hague-2021-shorts-competition