به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، مستند «دو عکاس» روایت پاره ای از وقایع جنگ هشت ساله ایران و عراق از زبان دو عکاس ایرانی و فرانسوی، بهرام محمدی فر و میشل ستبون است.

این دو عکاس که در جنگ تحمیل شده بر ایران حضور و اقدام به عکاسی کرده‌ اند، در این مستند به بیان برخی از دیده‌ ها و برداشت‌ های خود از این نبرد نابرابر می‌ پردازند و البته برخی از عکس‌ های ثبت شده توسط آنها هم به نمایش در می آید.

بهرام محمدی فر که در زمان جنگ خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی بوده است، در مستند «دو عکاس» درباره خلوص صمیمیت و ایثار رزمندگان ایرانی سخن می‌ گوید و به بازگویی خاطرات تلخش به خصوص در عملیات فتح المبین و خیبر و شیمیایی شدنش در حین عکاسی می‌ پردازد. از سوی دیگر، میشل ستبون در این مستند ضمن قیاس حال و هوای ایران و عراق در زمان جنگ و اعتراف به حمایت دنیا از صدام، ابراز شگفتی می کند که چرا کشورش فرانسه از دیکتاتور عراق در زمان جنگ حمایت می‌ کرده است.

مستند «دو عکاس» به کارگردانی مهدی کتیراچی و تهیه کنندگی علیرضا کاویانی محصول سال ۲۰۲۰ است.

این مستند در دو روز متوالی از امروز  ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می شود. بازپخش این برنامه نیز بامداد چهارشنبه ساعت ۰۱:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.