به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌ کنندگی عاطفه سادات دربندی در برنامه این هفته خود به گزارش اخیر دیده بان حقوق بشر درباره آپارتاید اسرائیل و جنایت علیه بشریت و آزار و اذیت مردم بی دفاع و غیرنظامی فلسطین توسط این رژیم و اعتراضات در شهرهای آفریقای جنوبی، کنیا، تونس، مراکش ، سنگال، نیجریه و ... به این جنایات می پردازد.

این برنامه ضمن اشاره به صحبت های موسی فکی مهامات، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در محکومیت حملات اسرائیل به غزه، اقدامات خشونت آمیز در مسجدالاقصی و اخراج اجباری و غیرقانونی فلسطینیان از قدس شرقی، نگاهی خواهد داشت به مواضع کشورهای غربی و به ویژه ایالات متحده و انگلیس که از آپارتاید اسرائیل نیز همچون رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی حمایت می کنند.

مبارک هنیا مجری «آفریقا امروز» در گفت و گو با جوزف اوچینو نویسنده و تحلیلگر امور آفریقا و لارنس فریمن تحلیلگر سیاسی-اقتصادی به طرح سوالاتی از جمله اشتراکات میان مبارزه فعلی برای آزادی فلسطین و مبارزه برای استقلال در آفریقا چیست؟ اتحادیه آفریقا جنایات رژیم اسرائیل در فلسطین را محکوم کرد. آیا محکومیت کافی است؟ و آیا پس از اعتراضات گسترده طرفداران فلسطین در آفریقا باید انتظار داشته باشیم که دولت های آفریقا اقدامی انجام دهند؟ می پردازد.

برنامه «آفریقا امروز» دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنجشنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.