به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از عاطفه آقامحمدی تهیه کننده «کلوزآپ»، برنامه امشب به نقد فیلم سینمایی «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده اختصاص یافته است.

آقامحمدی در اینباره گفت: فیلم ایرانی «قسم»، ژانر درام جاده ای دارد و در نهمین جشنواره فیلم استرالیا درسال 1399 تندیس بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و بهترین کارگردانی برای محسن تنابنده داشته است. 

وی افزود: پوریا ذوالفقاری، منتقد سینما و تلویزیون در این برنامه حضور خواهد داشت و به تحلیل و نقد این فیلم برای اردوزبانان خواهد پرداخت.

 داستان فیلم سینمایی «قسم» حول محور حالت خاص فقهی «قَسامه» در قانون جزایی کشور پیش می رود. شخصیت اصلی داستان (مهناز افشار) اطمینان دارد قاتل خواهرش، شوهر خواهرش با بازی (مهران احمدی) است. وی 50 نفر از قوم و خویشان را سوار اتوبوس می کند تا به مشهد بروند و قسامه را انجام دهند که در میانه راه اختلاف های فامیلی و کارشکنی های خواهر شوهر مضنون، اوضاع را سخت و متشنج می کند.

 مهناز افشار ، سعید آقاخانی ، حسن پورشیرازی،  مهران احمدی،  حسین ملکی، گیتی معینی، آزاده مهدی زاده ، محمد تنابنده و ... از بازیگران اصلی این فیلم هستند. 

   معرفی کامل فیلم «قسم» و کارگردان آن، اخبار حوزه سینمای، جدیدترین اطلاعات سینمایی و درس نامه سینمایی برای علاقمندان سینما از بخش های دیگر این برنامه است که آقامحمدی در آخر به آن اشاره کرد. 

«کلوزآپ» با اجرای علمدار عباس زیدی، امروز 14تیرماه ساعت 19 به وقت تهران به مدت 32 دقیقه از آنتن کانال اردوی شبکه سحر پخش خواهد شد.