به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، در این شماره موضوعاتی همچون افول علمی، آموزشی و بهداشتی مورد تحلیل و واکاوی قرار گرفته است. 

بخش نگاه تحلیلی این شماره ماهنامه، شامل چهار تحلیل با عناوین: آیا دانش آمریکا رو به افول است؟، پانزده ضعف بزرگ نظام آموزش عمومی آمریکا، تاثیر پدیده ناهمزمانی و تضعیف علم در افول امریکا و علل افول دانشگاه های امریکا است.   

افول علمی، آموزشی و بهداشتی آمریکا از دیدگاه اندیشکده های جهانی؛ افول علمی، آموزشی و بهداشتی آمریکا از دیدگاه کارشناسان خارجی و داخلی؛ گزارش پایگاه رتبه بندی «QS» از افول علمی دانشگاه های امریکا؛ تولیدات رسانه ای راجع به افول علمی، آموزشی و بهداشتی از جمله مستند شبکه امریکاییKPBS:   با عنوان آمریکا در مقابل جهان؛ معرفی کتاب های «انقلاب ما آینده ای که باور داریم»، «آیا علم امریکا رو به افول است؟»، «مرگ های ناامیدی و آینده سرمایه داری»، راهبردهای رسانه ای در خصوص افول علمی، آموزشی و بهداشتی امریکا، به همراه جدیدترین اخبار، رئوس اصلی مطالب شماره چهارم و پنجم ماهنامه  مطالعات افول امریکا را تشکیل می دهند. 

در بخش دیدگاه کارشناسان خارجی این شماره ی ماهنامه، دیدگاه های تعدادی از اندیشمندان آمریکایی از جمله: «جاناتان راتول» استاد علوم سیاسی در دانشگاه استنفورد، «دیوید جانسون» استادیار دانشگاه نوادا، «ریچارد  لچمان» جامعه شناس و استاد دانشگاه دولتی آلبانی و «استفان موریسون» مدیر مرکز سیاست‌های بهداشتی در اندیشکده ی مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی در امریکا؛ در خصوص افول علمی – آموزشی و بهداشتی این کشور، منعکس شده است.

براساس این گزارش در شماره های آتی این ماهنامه، افول آمریکا در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی بررسی خواهد شد.

ماهنامه مطالعات افول امریکا اولین ماهنامه تخصصی ویژه افول امریکاست که با الهام از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره افول امریکا و با مشارکت تعدادی از اساتید مطالعات امریکا توسط معاونت برون مرزی صدا و سیما تهیه می شود.

دانشجویان و علاقمندان برای دسترسی به متن شماره چهارم و پنجم این ماهنامه می توانند به آدرس تارنمای پژوهش های کاربردی به آدرسhttp://arc.irib.ir/  بخش مطالعات افول آمریکا مراجعه کنند.