به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه این هفته «یک سوال ساده» به بررسی بحران گسترده و قریب الوقوع پناهندگان به خصوص افغانستانی و واکنش یونان به این بحران انسانی می‌پردازد. 

 بر اساس گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، از ابتدای سال جاری حدود 400 هزار نفر در کشور افغانستان مجبور به ترک خانه های خود شده اند. سازمان های امدادی هشدار داده اند که این اتفاق می تواند آغاز یک بحران انسانی بزرگتر با عواقب مخرب برای افغانستانی ها باشد.

لمبیت اوپیک مجری «یک سوال ساده» به این نکته اشاره دارد که با تسلط سریع طالبان بر افعانستان و پس از خروج آمریکا و ناتو از این کشور، بسیاری انتظار دارند که بحران گسترده پناهندگان در اروپا به وجود آید و یونان اولین ایستگاه برای فرار افغانستانی ها از درگیری باشد اما بسیاری پیش بینی کرده اند که یونان سعی خواهد کرد مانع ورود مهاجران افغانستانی از ترکیه شود، که ممکن است باعث بحران انسانی بزرگ و احتمالاً سیاسی بین ترکیه و یونان شود.

برنامه «یک سؤال ساده» این پرسش‌ها را با مردم بریتانیا در میان می‌گذارد که آیا دوست دارید یونان از پناهندگان افغانستانی حمایت کند؟ و فکر می‌کنید ایالات متحده و انگلیس با توجه به نقش هایی که هر دو کشور در ایجاد درگیری ایفا کرده‌اند، به اندازه کافی برای کمک به پناهندگان از خاورمیانه تلاش می‌کنند؟

برنامه «یک سؤال ساده» امروز دوشنبه ساعت 19:00 و 04:00 ، سه شنبه ساعت 09:00 و چهارشنبه ساعت 12:00 روی آنتن می‌رود.