به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، بخش اول برنامه این هفته «ایران» به گزارشگری هدی لزگی به معرفی گلپایگان و اماکن مذهبی‌اش اختصاص دارد. گلپایگان یکی از شهرهای تاریخی استان اصفهان است که در کتب تاریخی از آن به عنوان وردپاتکان یاد شده و قدمتش به ساسانیان می‌رسد.

برنامه «ایران» در قسمت دوم خود به گزارشگری گیسو میشااحمدی نشان می‌دهد با وجودی که خیلی‌ها شهر یزد را تنها با کویر و شن زارهای بی نهایتش می‌شناسند، اما این‌گونه نیست. در امتداد این شن‌زارها روستایی به نام خرانق با قدمت ۴۵۰۰ سال وجود دارد که بسیار سبرسبز است و طبیعت زیبایی دارد.

بخشی از برنامه «ایران» دوشنبه ساعت 17 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز سه شنبه ساعت 14:00، چهارشنبه ساعت 19:00، پنج شنبه ساعت 10:00 و جمعه ساعت 07:00 روی آنتن می‌رود.

همچنین بازدید از اماکن مذهبی در قسمت دیگری «ایران» پرس تی‌وی در تمرکز گزارشگران این برنامه قرار دارد.

این برنامه  به معرفی اماکن مذهبی در قزوین و معبد هندوها در بندرعباس اختصاص دارد.

برنامه «ایران» در بخش اول خود به گزارشگری گلنار فرنودی به معرفی اماکن مختلف زیارتگاهی شهر قزوین از جمله امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا (ع) و مقبره پیغمبریه (مدفن چهار پیامبر الهی قوم بنی اسرائیل) می‌پردازد. همچنین در این برنامه می‌بینیم که وجود 246 امامزاده و بقعه متبرکه در شهرها و روستاهای قزوین ظرفیت عظیمی را برای گردشگری مذهبی در این استان فراهم آورده است.

قسمت دوم برنامه «ایران» به کارگردانی امیر حسین پوراسماعیل ها نیز به معرفی معبد هندوها یا پرستش‌گاه بت گوران یکی از آثار تاریخی و مورد توجه شهر بندرعباس در جنوب کشور اختصاص دارد.

بخش دیگر برنامه «ایران»  دوشنبه ساعت 12:00، سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.