به گزارش اکونا پرس،

به‌نقل از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه این هفته «یک سوال ساده» به واکنش افکار عمومی و رسانه‌های انگلیس در پی خروج نیروهای این کشور از افغانستان می‌پردازد. این خروج تحقیرآمیز، انتقادات فراوانی را متوجه وزارت امور خارجه انگلیس کرد. این در حالی است که وزارت امور خارجه انگلیس از اقناع افکار عمومی این کشور درباره خروج سریع و شرم‌آور نیروهای نظامی از افغانستان ناتوان است.

لمبیت اوپیک مجری برنامه به این نکته اشاره دارد که انگلستان در افغانستان با یک شکست فاجعه‌بار مواجه شده و پول، نیروها و اعتبار خود را از دست داده است.

برنامه «یک سوال ساده» این پرسش‌ها را با مردم بریتانیا در میان می‌گذارد که

نظر شما در مورد فاجعه نظامی بریتانیا و ایالات متحده آمریکا در افغانستان چیست؟ ایالات متحده و انگلیس یکدیگر را به دلیل استراتژی ضعیف خروج مقصر می دانند. به نظر شما مقصر کیست؟ و در آینده که از انگلیس خواسته می‌شود به ایالات متحده در جنگ کمک کند، دوست دارید واکنش انگلیس چگونه باشد؟

برنامه «یک سوال ساده» شنبه ساعت ۲۱ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز یکشنبه ساعت ۱۶:۰۰، ۲۳:۰۰ و دوشنبه ساعت ۰۷:۰۰, ۰۳:۰۰ و سه‌شنبه ۰۸:۰۰ و چهارشنبه ساعت ۱۱:۰۰ روی آنتن می‌رود.