به گزارش اکونا پرس،

به‌نقل از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه «ایران» در بخش اول خود به گزارشگری گیسو میشا احمدی به معرفی دف، یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین سازهای کوبه‌ای ایرانی که با انگشتان دست نواخته می‌شود، می‌پردازد.

در این برنامه نشان داده می‌شود که این ساز در گذشته بیشتر برای نواختن در خانقاه‌ها و موسیقی عرفانی مورد استفاده می‌گرفته است؛ ولی امروزه در اکثر سبک‌های موسیقی ایرانی شامل موسیقی دستگاهی و مقامی و فولکلوریک و تلفیقی و… کاربرد دارد. 

قسمت دوم برنامه «ایران» به کارگردانی مریم دهقانپور نیز به معرفی تالاب انزلی یا مرداب انزلی اختصاص دارد که حدودا 20 هزار هکتار وسعت دارد و یکی از باارزش ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران است.

 مرداب انزلی یکی از بزرگ‌ترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران و پرندگان ایران و همچنین پرندگان مهاجر است که هرساله از کشورهای همسایه شمالی مهمان این تالاب می‌شوند. 

برنامه «ایران» روز یکشنبه ساعت 21 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز دوشنبه ساعت 12:00، سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.