به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از حمزه علیرضایی، تهیه کننده شبکه العالم، مستند «انتشارات اسلامیه» با موضوع معرفی یکی از قدیمی ترین مراکز توزیع و نشر کتب شیعی در تهران با قدمت 150 ساله، پخش خواهد شد. 

علیرضایی در اینباره گفت : تاریخچه «انتشارات اسلامیه» به عنوان تنها کتاب فروشی در میدان 15 خرداد تهران که تمرکز آن بر نشر کتب مذهبی است و نیز عقبه تاریخی خانواده کتابچی که چندین نسل به احیای این کتاب فروشی پرداخته اند، محور موضوعی این مستند است.

وی افزود: در این مستند به قدیمی ترین قرآن منتشر شده در این انتشارات و همچنین مجموعه مجلد علامه مجلسی که بیش از 100 جلد است، اشاره خواهد شد. 

کتاب‌فروشی اسلامیه از مراکز قدیمی توزیع و نشر کتب شیعی در تهران که در سال ۱۲۸۰ش به همت سید محمد علی کتابچی تأسیس شده است. بحارالانوار، وسائل الشیعه، جواهر الکلام فی شرح شرایع الاسلام، الاصول من الکافی و حقوق مدنی از جمله ۷۰۰ عنوان کتاب انتشار یافته در این مرکز است.  

  مستند «انتشارات اسلامیه» به کارگردانی، تهیه کنندگی و روایت حمزه علیرضایی، تصویر برداری مهدی عاشوری و صدابرداری مهدی محمدی، 28 شهریور ساعت 22 به وقت تهران به روی آنتن شبکه العالم خواهد رفت.