به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، بخش اول برنامه این هفته «آفریقای امروز» نگاهی دارد به مراسم افتتاحیه روز جهانی افراد آفریقا تبار به منظور شناخت بیشتر و احترام به میراث، فرهنگ ها و مشارکت آنان در توسعه جوامع.

مارچا مونن، کارشناس سازمان ملل متحد در زمینه استعمارزدایی و استاد تاریخ و روابط بین الملل به عنوان میهمان این بخش درباره 

تصمیم سازمان ملل متحد برای اختصاص یک روز بین الملل برای افراد آفریقایی تبار سخن می‌گوید.

 مبارک هنیا مجری «آفریقا امروز» از مونن می‌پرسد که چالش های اصلی افراد آفریقا تبار چیست؟ و اینکه چرا آمریکایی های آفریقایی تبار در معرض نژادپرستی مشهودی قرار دارند؟ و دیگر این که چگونه می توان خطاهای برده داری را جبران کرد؟

 بخش دوم برنامه نیز به بررسی رد هر گونه مداخله آمریکایی ها در تونس اختصاص دارد.

اتحادیه کارگری عمومی با نفوذ تونس و دو حزب سیاسی، پیشنهاد مذاکره درباره بحران سیاسی این کشور را با یک هیئت نماینده کنگره آمریکا را رد کردند و تاکید کردند که آنها هر گونه دخالت خارجی در بحران این کشور را نمی پذیرند.

سامی طاهری، سخنگوی اتحادیه UGTT به عنوان کارشناس بخش دوم «آفریقا امروز» به این پرسش مبارک هنیا پاسخ می‌دهد که آیا کشورهای غربی در بحران سیاسی کنونی در تونس طرفدار یک جناح خاص هستند؟ و این که ایالات متحده با دخالت در امور داخلی تونس چه منافعی را دنبال می‌کند؟ و چرا ایالات متحده در کشور تونس محبوب نیست؟

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌کنندگی عاطفه‌سادات دربندی، امروز سه‌شنبه ساعت 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.