به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، هدف از ساخت این مستند تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در موضوع جنگ قره باغ است. مقابله با جنگ شناختی گروه‌های قومیت‌گرا در داخل آذربایجان، ترکیه و داخل ایران در دوران پساجنگ قره‌باغ با محوریت حمایت رسمی ایران از ارمنستان است.  

این مستند تلاش دارد تا با تکیه‌ بر مواضع رسمی دولت آذربایجان، به شبهه افکنی‌های سایر رقبای منطقه‌ای ایران و دشمنان دیگری همچون رژیم صهیونیستی پرداخته شود. 

رقبای منطقه‌ای ایران و رژیم صهیونیستی به‌منظور تقویت جایگاه خود در منطقه قفقاز، با استفاده از تحریف وقایع، شایعه‌سازی، بمباران خبرهای دروغ و همچنین جهل مخاطبین خود، به‌طور مداوم درصدد تضعیف جایگاه مردمی کشورمان و تخریب روحیه شیعیان و مردم آذربایجان می پردازند که این روند در دوران بعد از جنگ نیز در اشکال مختلف همچنان ادامه دارد.

مستند «چتین گونون دوستو» به روشنگری در خصوص مواضع جمهوری اسلامی ایران در طول 44 روز جنگ دوم قره باغ که منبعث از مواضع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و با بیان صریح ایشان در آستانه جنگ قره باغ در سال گذشته تبدیل به گفتمان قره باغ شد، نگاهی موشکافانه خواهد داشت.  

مستند گزارشی «چتین گونون دوستو» در چهار قسمت 30 دقیقه ای سه شنبه و چهارشنبه 18 و 19 آبان به صورت گاهشمار ساعت 14:00 و 18:30 به وقت تهران بر روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است. 

غلامرضا صفوی نویسندگی و تهیه کنندگی این مستند را برعهده دارد و یونس رستگارنیا کارگردانی و تدوین مستند گزارشی «چتین گونون دوستو» را انجام داده است.