به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع این هفته مستند «۱۰ دقیقه» به تهیه‌کنندگی مهدی عرب به بهانه استقرار برخی از بزرگترین شرکت‌های تولید محتوای هرزه‌نگاری در جهان در کانادا، به رونق صنعت هرزه‌نگاری در این کشور و اعتراض مردم نسبت به این مساله اختصاص دارد.

در این مستند می بینیم معافیت‌های مالیاتی باعث شده است که کانادا مکانی محبوب برای فیلمسازان در آمریکایی باشد و در حال حاضر، بسیاری از تولیدات معروف هالیوود در این کشور فیلمبرداری می‌شود. اما این همه ماجرا نیست؛ معافیت‌های مالیاتی باعث شده که کانادا نه تنها به بهشت فیلمسازان هرزه‌نگاری تبدیل شود که حتی برخی از بزرگترین شرکت‌های فعال در این صنعت، در این کشور مستقر شوند.

مستند «۱۰ دقیقه» همچنین به این موضوع اشاره دارد که این صنعت بحث برانگیز میلیاردها دلار درآمد برای دولت کانادا به ارمغان آورده و این کشور تا آنجا پیش رفته که یک آکادمی بازیگری هرزه‌نگاری افتتاح کرده است. در حال حاضر، مؤسسات و مدارس متعددی در سراسر کانادا و به ویژه در مونترال وجود دارد که کلاس‌هایی را برای بازیگران پورن ارائه می‌دهند.

این مستند به این حقیقت نیز اشاره دارد که همه کانادایی ها چنین منبع درآمدی را تایید نمی‌کنند و این اقدام دولت، واکنش‌های خشم‌آلود شهروندان را در پی داشته است.

مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.