به گزارش اکونا پرس،

به نقل از  روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، «ویکی هیسپان» به تهیه‌کنندگی مهدی عرب که هر هفته یکی از چالش های داخلی یا منطقه‌ای با عاملیت کشورهای عربستان، امارات و بحرین را مورد بررسی قرار می دهد، در این قسمت به حملات هوایی بیستم دسامبر ائتلاف به رهبری سعودی به صنعا می پردازد.

در بیستم دسامبر امسال، ائتلاف به رهبری سعودی حملاتی هوایی را با هدف‌گیری چندین منطقه در صنعا، پایتخت یمن، صورت داد. فرودگاه بین‌المللی صنعا، کانون هواپیمایی غیرنظامی، انبار گمرگ و مرکز قرنطینه اهداف اصلی بودند که از سوی ائتلاف به رهبری سعودی مورد حمله قرار گرفتند.

لشکرکشی خونین سعودی ها علیه یمن از سال 2015 آغاز شد و صدها هزار کشته و آواره برجای گذاشت و بسیاری از زیرساخت های این کشور را ویران کرد. همچنین فقیرترین کشور منطقه را به یکی از بدترین بحران های انسانی در تاریخ مدرن سوق داد. در این برنامه ضمن نگاهی به جنایت های سعودی ها در یمن، حملات اخیر آنها به صنعا مورد بررسی قرار می گیرد.

برنامه «ویکی هیسپان» با نام «از قلم افتاده»، محصول شبکه پرس تی وی است و برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی زبانگردانی می شود. این برنامه پنجشنبه ساعت 03:15 از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و بازپخش آن همان روز ساعت های 10:15 و 19:15 و جمعه ساعت 12:15 روی آنتن می رود.