به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، در آستانه دومین سالگرد شهادت «سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایش»، مرتضی مظفری نیا، برادر شهید «شهروز مظفری نیا»، محافظ  مخصوص سردار دل ها با حضور در «صباح جدید» به بیان خاطراتی از آن شهید بزرگوار پرداخت. 

مظفری نیا در معرفی برادر شهید خود گفت: شهروز متولد 1357 بود و 12 سال قبل از شهادت، حاج قاسم را در جبهه ملاقات کرد و از آن زمان تا لحظه شهادت مفتخر به همراهی با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود.  

وی در بیان خصوصیات اخلاقی برادر شهیدش گفت: بارزترین خصلت اخلاقی شهروز که از دین و قرآن نشات گرفته بود؛ احترام واقعی به پدر و مادر، نماز اول وقت، قرائت قرآن و زیارت عاشورا در بین دو نماز، خواندن مداوم دعای عهد در نماز صبح، کمک به نیازمندان و هم نوعان بود. 

برادر شهید مظفری نیا در تشریح خاطراتی از وی گفت: شهروز در گفت و گویی راجع به انتخاب نحوه شهادت به من گفت؛ نوع شهادت حججی را دوست دارم چرا که پوزه شیطان بزرگ آمریکا به خاک مالیده می شود. همانطور که شاهدیم آمریکا از وحشت بیداری ملت های منطقه، کشورهای اشغال شده را رها و فرار کرده است. 

وی اذعان کرد؛ به شخصه پیام شهروز را درک نکردم ولی الان به دقت مشاهداتشون پی بردم.

مرتضی مظفری نیا افزود: برادرم همیشه از خبر به شهادت رسیدن کودکان و زنان فلسطینی و معلول شدن آنان از ناحیه چشم و پا توسط صهیونیست ها با سلاح های پیشرفته رنج می برد و نسبت به حامیان فعلی صهیونیست ها ابراز انزجار می کرد. 

 اثرات مثبت تغییر در رفتار و کردار شهید مظفری نیا به عنوان نشانه هایی از همراهی با شخص بزرگی همچون سردار «حاج قاسم سلیمانی» و برآورده کردن آرزوی آن شهید بزرگوار برای آرام گرفتن در حرم حضرت معصومه(س) دو نکته ایی بود که مظفری نیا در ادامه به آن اشاره کرد. 

وی در آخر گفت: شهدای ما پیروزی که الان به آن رسیده ایم را می دیدند و به همین خاطر با نثار جان شیرین خود به هدف مهم، مقاومت فرزندان، سرزمین های سوریه، فلسطین وعراق رسیدند.

«صباح جدید» به تهیه کنندگی محمد فهمی و اجرای علا قاسمی هفتم دی ماه ساعت 9 صبح به مدت 90 دقیقه به طور زنده از شبکه العالم پخش شد.