به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی با پایان یافتن سال میلادی ۲۰۲۱، رویدادهای مهم و تاثیرگذار کشورهای شبه قاره هند و پاکستان و همچنین چالش های پیش رو در سال 2022 در برنامه امشب «شبه قاره» مورد نقد و تحلیل قرار خواهد گرفت.

در این برنامه اکیب محمود، تحلیلگر سیاسی و کاشف احمد روزنامه‌نگار و مفسر به عنوان کارشناسان برنامه حضور دارند و تاثیرات شیوع بیماری کووید 19 و پیامدها و تاثیرات آن بر اقتصاد کشورهای شبه قاره هند و پاکستان را تشریح خواهند کرد. 

نگرانی ها از خشونت روزافزون دولت هند علیه مسلمانان این کشور و منطقه کشمیر، ظهور طالبان در افغانستان، چالش‌های امنیتی این کشور و بحران اقتصادی پاکستان از جمله مباحث مطروحه خواهد بود و کارشناسان برنامه به بحث پیرامون آن خواهند پرداخت. 

 چشم انداز روابط کشورهای شبه قاره هند در سال جدید میلادی و رقابت آمریکا و چین در این منطقه نیز از مباحث مهم دیگری است که به آن نیز پرداخته خواهد شد.

برنامه «شبه قاره» به تهیه کنندگی حسین مهدیان و اجرای مهدی باباگل زاده تولید شبکه پرس تی وی بوده و امشب 14 دی ماه، ساعت 18 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.