به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «آفریقا امروز» در بخش اول و به بهانه مرگ اسقف اعظم دزموند توتو در آفریقای جنوبی، نگاهی دارد به زندگی این آخرین قهرمان مبارزه با آپارتاید. دزموند توتو برای فعالیت‌هایش بابت پایان دادن به حکومت اقلیت سفیدپوست در آفریقای جنوبی برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۸۴ شده بود. پروفسور فرید اساک، محقق و نویسنده مسلمان و دوستان نزدیک توتو به عنوان مهمان برنامه در مورد میراث اصلی و ماندگار این قهرمان ضد نژادپرستی سخن می‌گوید و به خصوص حمایت کامل او از مبارزه فلسطینیان علیه رژیم صهیونیستی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

بخش دوم برنامه «آفریقا امروز» نیز به بررسی دلایل به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری در کشور لیبی اختصاص دارد. مصطفی فطوری، استاد دانشگاه و روزنامه‌نگار مستقل لیبیایی مهمان این بخش برنامه است و از دلایل به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری سخن می‌گوید. 

مبارک هنیا مجری «آفریقا امروز» از مصطفی فطوری درباره مداخله کشورهای غربی در روند انتخابات ریاست جمهوری پرسش می‌کند و راه‌های برون رفت لیبی از بحران سیاسی کنونی را جویا می‌شود.

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه کنندگی عاطفه دربندی دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.