به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه امشب «شبه قاره» به بررسی دو موضوع ممنوعیت فعالیت «جماعت تبلیغی» در شبه قاره هند که به ترویج اسلام می پردازند و دیگر، ادامه حمله به مسلمانان درهند با ظهور جنبش هندوتوا در این کشور، خواهد پرداخت. 

الطاف حسین، روزنامه نگار ارشد و خبرنگار سابق بی بی سی، مهمان این برنامه بوده و در خصوص دلایل تحریم و ممنوعیت فعالیت گروه «جماعت تبلیغی» که به تبلیغ و ترویج اسلام می پردازند، توضیحاتی را ارائه خواهد کرد. 

عدم هر گونه فعالیت و حضور این گروه «جماعت تبلیغی» در عربستان و نیز خوشحالی گروه های راستگرای هندو از این ممنوعیت از جمله مباحث مطروحه در باب این موضوع خواهد بود که الطاف حسین به تشریح آن خواهد پرداخت. 

 سجاد حیدر، سردبیر سرویس خبری ترانس آسیا نیز مهمان دوم برنامه است که در خصوص دلایل ظهور و فعالیت گروه تندروی هندوتوا در هندوستان سخن به میان خواهد آورد.    

 نسل کشی این گروه افراطی و مسلح هندو که هندویان را تشویق به نسل کشی مسلمانان می کنند نیز از جمله مباحثی است که سجاد حیدر به واکاوی آن خواهد پرداخت. 

 برنامه «شبه قاره» به تهیه کنندگی حسین مهدیان و اجرای مهدی باباگل زاده تولید شبکه پرس تی وی بوده و امشب 21 دی ماه، ساعت 18 به وقت تهران به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.