به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو به بررسی افزایش سرسام‌آور قیمت انرژی و بحران ناشی از آن در کشورهای جهان به ویژه اروپا اختصاص دارد.

در این قسمت از برنامه «شکاف اقتصادی» به جزئیات بحران بزرگ انرژی در اتحادیه اروپا و عوامل تاثیرگذار بر این مسئله پرداخته می شود. همچنین بررسی می شود که آیا بحران انرژی فقط ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده و یا عوامل دیگری نیز در این زمینه تاثیرگذار بوده است؟ رکود اقتصاد در کشورهای اروپایی به خصوص در انگلستان بسیار شدید بوده به طوری که اکثر کشورهای این اتحادیه شاهد بدترین وضعیت در 30 سال گذشته هستند. بحران سوخت در اتحادیه اروپا از اوایل تابستان شروع شد و با شیوع ویروس کرونا شدت پیدا کرد و تلاش های مسئولان اتحادیه اروپا برای غلبه بر بحران انرژی تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده است.

«شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه نهم اسفند ماه ساعت 04:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 11:00،13:00،18:30 و روز سه شنبه ساعت 02:30،12:00و 16:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.