به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، پس از شکل‌گیری کودتای نظامی در سودان، مردم این کشور از اکتبر 2021 در خیابان‌ها حضور دارند و با وجود برخورد خشن نیروهای نظامی سودان با تظاهرکنندگان، آنان بر ایستادگی، مقاومت و حضور در خیابان‌ها تا تحقق خواسته‌هایشان تاکید دارند.

مردم سودان مخالف حضور نظامیان در قدرت هستند و تقریبا هر هفته با حضور در خیابان‌ها، با تاکید بر خروج نظامیان از قدرت، شکل‌گیری حکومت دموکراتیک را در کشورشان خواستار هستند. 

تظاهرکنندگان عصر شنبه در شهر بحری ایالت خارطوم بار دیگر کودتای نظامی عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان را محکوم کردند و پایان حکومت نظامیان در سودان را خواستار شدند.نظامیان سودانی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از بمب صوتی و گاز اشک‌آور استفاده کردند و این حمله به زخمی شدن صدها سودانی از جمله جوانان معترض منجر شد.

تظاهرکنندگان تاکید کردند، وضعیت سیاسی، اقتصادی و امنیتی سودان پس از کودتای نظامی ارتش و ناکامی در تعیین نخست وزیر وخیم‌تر شده است.

یکی از تظاهرکنندگان عصر روز گذشته گفت: «ما کودتاهای نظامی را رد می‌کنیم و برای تحقق دولت قانون، شهروندی و عدالت بیرون آمده‌ایم.»

این شهروند سودانی تاکید کرد، شعار ما ثابت است و مردم سودان با ارتش همکاری و مشارکت نمی‌کنند و حکومت نظامیان در سودان مشروعیت ندارد. 

یک تظاهرکننده سودانی دیگر به خبرنگار ایران‌پرس گفت، هدف تظاهرکنندگان حمایت از انقلاب جوانان سودانی و ایستادن در کنار آن است و همه طیف‌های مردم سودان در آن حضور دارند.

تصاویری از تظاهرات سودانی‌ ضد دولت را در خبرگزاری ایران پرس به آدرسhttps://farsi.iranpress.com/  ببینید.