به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ایران امروز» به مناسبت ۲۹ اردیبهشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و ۲ اردیبهشت سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ماهیت، ماموریت‌ها، شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو نهاد نظامی در ایران اختصاص دارد.

سردار عباس حاجی‌نجار تحلیلگر مسائل سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح و سرتیپ والی اویسی به عنوان میهمانان برنامه با حضور در استودیوی «ایران امروز» به مسائلی همچون ماموریت ارتش و سپاه، شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو نیرو و چگونگی هماهنگی میان‌شان می‌پردازند.

 اهمیت خودکفایی، کیفیت بالای سلاح‌ها، به روز بودن نیروها در حوزه ابزار و اطلاعات نظامی و تسلط نیروهای ارتش و سپاه بر جنگ‌های نامتقارن و نامنظم از دیگر محورهای مطرح شده در برنامه است.

 لیلا فرامرزی مجری «ایران امروز» از سرداران حاجی‌نجار و اویسی درباره تحریم سپاه از سوی آمریکا و تاثیر این تحریم‌ها بر خودکفایی نظامی ایران پرسش می‌کند.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی سه‌شنبه ساعت 00:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه چهارشنبه ساعت 05:00، 12:00 و 16:00، پنج‌شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.علاقه مندان  می توانند با مراجعه به لینک  https://www.presstv.ir/Section/15006 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.