به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «جریان خاورمیانه» این هفته به حمله نیروهای اسرائیلی به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی و درگیری‌های به دنبال آن و احتمال وقوع جنگ در غزه و آمادگی نیروهای فلسطینی برای رویارویی با اشغالگران صهیونیست می‌پردازد.

بخش اول برنامه با حضور محمد جرادت نویسنده و مفسر فلسطینی به عنوان کارشناس، حمله نیروهای نظامی اسرائیل به نمازگزاران و ضرب و شتم و مجروح کردن حداقل ۱۱۷ نفر از آنها را از زوایای مختلف مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. جرادت درباره دلایل رفتارهای خشونت‌آمیز نظامیان صهیونیست صحبت می‌کند و به این پرسش پاسخ می‌دهد که چرا اسرائیلی ها درک نمی‌کنند خشونت بیشتر منجر به مقاومت بیشتر می‌شود.

موضوع بخش دوم برنامه «جریان خاورمیانه» هم به احتمال حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه و آمادگی نیروهای مقاومت فلسطینی برای پاسخگویی و رویارویی با صهیونیست‌ها اختصاص دارد. نیروهای فلسطینی علاوه بر اتاق مشترک عملیات مقاومت، یک اتاق هماهنگی سیاسی نیز در نوار غزه تشکیل داده‌اند تا بتوانند واکنش هماهنگ و بهتری در مواجه با هجوم احتمال اسرائیل داشته باشند.

مروه عثمان مجری برنامه در گفت‌وگو با احسان عطایا سخنگوی جهاد اسلامی از او می‌پرسد که چه خطوط قرمزی وجود دارد که جناح‌های مقاومت فلسطینی در غزه تحمل نخواهند کرد و واکنش آنها در صورت حمله احتمالی اسرائیل در چه سطحی خواهد بود؟

برنامه «جریان خاورمیانه» سه‌شنبه ساعت 21:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 10:00، 17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.