به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مردم شهر ابوجا، پایتخت نیجریه و دیگر شهرهای این کشور، به طور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند و با سردادن شعارهای ضد اسرائیلی و آمریکایی، از جامعه جهانی خواستند رژیم اشغالگر را مجازات کند. 

طرفداران و اعضای نهضت اسلامی در جمهوری نیجر نیز به‌مناسبت روز جهانی قدس در نیامی و سایر شهرهای این کشور، حمایت و همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند. 

«شیخ «صالح احمد لازار» نماینده شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه در نیجر، با حمایت از مردم مظلوم فلسطین از مردم این کشور، مسلمانان آفریقا و سراسر جهان خواست تا برای آزادی فلسطین تلاش کنند. 

همچنین مراسم روز جهانی قدس در خارطوم، پایتخت سودان و دیگر شهرهای این کشور آفریقایی برگزار شد. 

سخنرانان عصر جمعه در مراسم روز جهانی قدس در خارطرم، بر اهمیت قدس‌شریف در جهان اسلام و نقش محوری آن در انسجام امت اسلامی تاکید کردند. 

روز گذشته جمعه، 9 اردیبهشت 1401 مصادف با 27 رمضان سال 1443 هجری قمری روز جهانی قدس است.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ابتکار امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران روز جهانی قدس نام‎گذاری شده است تا مسلمانان سراسر جهان، انزجار خود را از سیاست ‎های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

تصاویری از راهپیمایی روز جهانی قدس در کشورهای آفریقایی را در خبرگزاری ایران پرس به آدرسhttps://farsi.iranpress.com/ ببینید.