به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «شبه قاره» با توجه به برگزاری باشکوه روز قدس در کشورهای شبه قاره هند، به بررسی دلایل استقبال مردم شبه قاره از روز قدس و حمایت آنها از مردم مظلوم فلسطین اختصاص دارد.

مهدی بابا گل‌زاده مجری برنامه کشورهایی مانند هند، پاکستان، افغانستان و مناطقی همچون کشمیر و هیمالیا را مثال می‌زند که مردمان‌شان هر ساله در روز قدس و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به خیابان‌ها می‌آیند و به اشغالگری ها و حمایت های رژیم صهیونیستی اعتراض می‌کنند.

 جعفر رامینی نویسنده و فعال فلسطینی و وافیک فاور فعال و عضو جنبش عدالت در فلسطین به عنوان کارشناسان برنامه «شبه قاره» به واکاوی دلایل استقبال مردم کشورهای شبه قاره هند از راهپیمایی روز قدس می‌پردازند.

 این دو فعال فلسطینی همچنین کارکردهای دیگر روز قدس در شبه قاره از جمله اعتراض همزمان مردم افغانستان به اشغالگری اسرائیل و نیروهای خارجی حاضر در کشورشان در راهپیمایی روز قدس را مورد بحث قرار می‌دهند.

برنامه «شبه قاره» به تهیه کنندگی حسین مهدیان روز شنبه ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و تکرار این برنامه یکشنبه ساعت ۰۷:۰۰، دوشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و سه شنبه ساعت ۱۲:۰۰و ساعت ۲۳:۰۰ است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/150101 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.