به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو  ابعاد گسترده بحران اقتصادی سریلانکا و اقتصاد در حال سقوط این کشور را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

در این برنامه می بینیم که اقتصاد سریلانکا در حال سقوط است و با مشکلات زیادی روبرو است. کمبود شدید سوخت، دارو، محصولات اساسی و عدم وجود ارز خارجی برای تجارت، اعتراضات گسترده مردم را در این کشور بوجود آورده است. دولت برای رهایی از این بحران در انتظار دریافت وام جدیدی از صندوق بین المللی پول است. وامی با شرایط پرداخت «بی رحمانه».

«شکاف اقتصادی» نشان می دهد که سریلانکا با بدترین بحران اقتصادی خود در بیش از 70 سال گذشته مواجه است. قیمت مواد غذایی در این جزیره در ماه گذشته 30 درصد افزایش یافته و نرخ تورم به بالاترین میزان در کل آسیا رسیده است. اعتراضات گسترده مردم و نارضایتی از رئیس جمهور افزایش پیدا کرده و مردم خواستار استعفای رئیس جمهور هستند. از طرفی دولت خواهان وحدت ملی برای پایان دادن به اعتراضات است.

برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه ساعت 05:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 12:00،14:00،19:30 و روز سه شنبه ساعت 03:30،13:00و 17:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.