به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با ابتکار و همت رادیو بنگلا و کانون هواداران این رادیو، گردهمایی باشکوهی در روز جمعه (6 خرداد 1401) در باشگاه ملی خبرنگاران بنگلادش در داکا، پایتخت این کشور برگزار شد.

این مراسم با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان رادیو بنگلای معاونت برون مرزی صدا و سیما و همراهی شنوندگانی از سراسر بنگلادش و نیز اعضای باشگاه هواداران رادیو بنگلا برگزار شد. 

در ابتدای برنامه اشرف الرحمان، خبرنگار ارشد رادیو بنگلا، پیام مدیر رادیو بنگلا، مجتبی ابراهیمی را قرائت نمود. 

«در این پیام وی ضمن تبریک چهلمین سالروز فعالیت رادیو بنگلا، از همراهی شنوندگان و مخاطبان بی شمار این رادیو در بنگلادش و سایر نقاط تحت پوشش، تقدیر و تشکر نمود.»

سپس فایل صوتی «اکبر حیدر» شخصیت رادیویی بنگلادشی مقیم نیویورک و به دنبال آن سخنان شنونده برگزیده رادیو بنگلا «محمد نجم الدین» از بنگال غرب هند پخش شد. وی از قرار گرفتن در مناسبت چهلمین سالگرد رادیو بنگلا ابراز خشنودی کرد.

در این همایش سپس «محمد شهادت حسین» از شنوندگان دائمی رادیو بنگلا و استادیار دانشکده دولتی بنگلادش به عنوان مسئول کانون شنوندگان رادیو بنگلا در بنگلادش انتخاب شد. وی ضمن تشکر از باشگاه هواداران رادیو بنگلا برای برگزاری چنین مراسمی، از مدیران عالی رتبه صدا و سیما خواستار پی گیری پخش فرکانسی FM و نیز تقویت فرستنده های رادیویی به منظور ارتقای کیفیت شنیداری رادیو بنگلا در مناطق تحت پوشش شد. 

در ادامه این مراسم بیش از ده نفر از شنوندگان برگزیده از نقاط مختلف بنگلادش مطالبی را در خصوص برنامه های رادیویی بیان کردند. 

آنها از مسئولین رادیو بنگلا به جهت توجه به نظر مخاطبان و مشارکت آنان در برنامه های رادیویی ابراز خرسندی نمودند و افزودند: در حالی که سایر رادیوهای خارجی هیچ برنامه ای درباره نظرات شنوندگان پخش نمی کنند، رادیو بنگلا در برنامه «ما و شنوندگان» صدا و سخن و نامه های شنوندگان را منعکس می کند و این از امتیازات ارزنده این رادیوی چهل ساله است. 

سپس محمد اشرف الرحمان خبرنگار ارشد و سراج‌الاسلام کارشناس و تحلیل گر برجسته برنامه‌های سیاسی رادیو بنگلا به عنوان مهمانان ویژه سخنانی ایراد کردند. 

 در ادامه جلسه «علی پیری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در داکا، به عنوان مهمان اصلی این مراسم، از دیدن چنین تجمع باشکوهی از شنوندگان رادیو بنگلا ابراز خرسندی نمود. وی صمیمیت و عشق مردم بنگلادش به ایران را ستود و نقش رادیو بنگلا را در تعمیق روابط بین مردم دو کشور حائز اهمیت عنوان کرد. وی در آخر ابراز امیدواری کرد؛ روابط و همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین بنگلادش و ایران بیش از پیش تقویت شود. علی پیری قول داد مطالبات مطرح شده از سوی حضار را به مقامات ذیربط ایرانی برساند. در پایان به رسم یادبود هدایایی از سوی رادیو بنگلا و کانون شنوندگان این رادیو به مهمانان و شنوندگان حاضر اهدا گردید.