به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این مجموعه که از محتوایی تاریخی، علمی بهره می‌برد، به زندگی فیلسوف نام آور اسلام، ملاصدرا می‌پردازد و ضمن بیان شرایط سیاسی و فرهنگی آن دوران، به دیدگاه‌های فلسفی وی پرداخته و در واقع به بهانه پرداختن به شخصیت ملاصدرا، نقبی به دربار صفویه و روابط ایران با کشورهایی که قصد تهاجم به آن را داشتند، زده است.

سریال «روشن تر از خاموشی» ضمن روایت داستان زندگی ملاصدرا از زمان تولد در شیراز و علم آموزی در محضر میرداماد، تا زمان فوت وی در راه برگشت از سفر حج در شهر بصره، به برخی از مهمترین وقایع دوره صفوی همچون: روی کار آمدن شاه عباس، بخشهای مختلف حکومت وی، حضور مستشاران خارجی در ایران، جنگ او با ازبک ها و عثمانی ها و... نیز می پردازد.

حسین یاری، کتایون ریاحی، علی نصیریان، محمود پاک‌نیت، زنده یاد محمدعلی کشاورز، فریماه فرجامی، زنده یاد جمشید مشایخی، زنده یاد پروین سلیمانی، مصطفی عبداللهی، فخری خوروش، ژاله علو، اسماعیل شنگله، محمود عزیزی، رسول نجفیان، عنایت‌الله بخشی، زنده یاد علی سلیمانی، فخرالدین صدیق‌شریف، فرخ نعمتی، بهاره رهنما، حسام نواب‌صفوی، جهانگیر صمیمی‌فرد، رزیتا غفاری و ..... بازیگرانی هستند که در «روشن تر از خاموشی» با تهیه‌کنندگی حسن بشکوفه نقش آفرینی کرده اند. 

با اتمام سریال «بی گناهان»، مجموعه تلویزیونی «روشن تراز خاموشی» هر شب ساعت 19:30 به وقت تهران، با زبانگردانی و دوبله به زبان عربی توسط شبکه آی فیلم بر روی آنتن شبکه الکوثر است.