به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «فوزی برهوم» سخنگوی «حماس» درباره حمله نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی تصریح کرد، رژیم اشغالگر اسرائیل سیاست‌ نژادپرستانه‌ای را ضد مردم و اماکن مقدس فلسطین اعمال می‌کند و آنچه در مسجد الاقصی رخ می‌دهد، جنایت رژیم صهیونیستی است.

شهرک‌نشینان صهیونیست روز یکشنبه با حمایت نظامیان اسرائیلی وارد مسجد الاقصی شدند و همزمان نظامیان اشغالگر با جوانان و نمازگزاران فلسطینی درگیر شدند که به زخمی شدن چند نفر از فلسطینیان منجر شد.  

پلیس رژیم اسرائیل اعلام کرده است، دست‌کم 20 فلسطینی را هنگام رویارویی با شهرک‌نشینان در قدس و مسجد الاقصی بازداشت کرده است.

سخنگوی حماس با بیان اینکه درگیری با اشغالگران بر سر هویت مسجد الاقصی ادامه دارد خاطرنشان کرد، فداکاری نمازگزاران فلسطینی در صحن‌های مسجد الاقصی و مقاومت فلسطین، نشان می‌دهد مسجد الاقصی برای فلسطینی‌ها، اعراب و مسلمانان است و جایی برای یهودیان نیست.

راهپیمایی پرچم هر ساله به مناسبت سالروز اشغال بخش قدیمی قدس اشغالی توسط رژیم صهیونیستی در جنگ 1967 برگزار می‌شود. ادعای صهیونیست ها این است که شهر قدس به‌ صورت کامل، پایتخت این رژیم جعلی است. در واقع برگزاری راهپیمایی روز پرچم در امتداد یهودی سازی قدس است.

سال گذشته میلادی بعد از نبرد «شمشیر قدس» و پیامدهایی که این نبرد در صحنه سیاسی و نظامی اراضی اشغالی داشته است، راهپیمایی پرچم برگزار نشد، اما امسال صهیونیستها بر برگزاری این راهپیمایی تأکید دارند و اکنون در حال برگزاری است.

گفت وگوی اختصاصی خبرگزاری ایران پرس با سخنگوی حماس را در این ادرس  farsi.iranpress.com ببینید.