به گزارش اکونا پرس،

متن پیام تصویری بازیگر و تهیه‌کننده فیلم سینمایی «گربه سیاه»The Black Cat  بدین شرح است: 

«سلام به همه مردم اقلیم کردستان عراق

فیلم «گربه سیاه» با زیرنویس کُردی از این هفته در سینماهای سلیمانیه، اربیل و دهوک اکران شده، ما هم در تلاش هستیم تا به همراه تعدادی از عوامل و بازیگران فیلم، به کردستان بیاییم و مهمان شما باشیم، امیدوارم که این اتفاق بیفته و از نزدیک شما رو ببینیم. امیدوارم فیلم رو ببینید و دوست داشته باشید.

به امید دیدار، هه‌ر بژی کوردستان / زنده‌باد کردستان»

اکران فیلم سینمایی «گربه سیاه» محصول سال 2020 کشور ایران با مدیریت محمد توریوریان، از روز دوشنبه 9 خرداد ماه سال جاری (30 می 2022) در سینما «سالم» در شهر سلیمانیه آغاز شده است و در ادامه در سینما «امپایر» در پردیس سینمایی «فامیلی مول» در شهر اربیل و در سینما «دهوک مول» در شهر دهوک در اقلیم کردستان روی پرده می‌رود.

در فیلم سینمایی «گربه سیاه» به کارگردانی کریم امینی، به تهیه کنندگی بهرام رادان، تعدادی از بازیگران سینمای ایران از جمله؛ بهرام رادان، ترلان پروانه، حسین پورکریمی، کیا رکنی، بهاره کیان افشار، علیرضا استادی، پیام احمدی نیا، آزاده سدیری، بهروز قادری، ستایش رجایی‌نیا، آروز نبوت، سمیه برجی و با حضور رضا یزدانی، احسان کرمی، علی اوجی، نگار شیرازی و گروه موسیقی «سون بند» به هنرنمایی پرداخته‌اند.

این فیلم، دارای مضمونی اجتماعی است و نگاهی به مسائل روز جوانان، حضور روزافزون اینترنت در اجتماع سنتی و همچنین تفاوت نسل‌ها در جامعه امروز ایران دارد.

فیلم سینمایی «گربه سیاه» تاکنون در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی فیلم از جمله؛ «ورشو» لهستان، «صوفیه» بلغارستان، جشنواره هنر پیشگام «چونگ کینگ» Chongqing Pioneer در کشور چین، «داکا» بنگلادش و همچنین در جشنواره‌های «پرنس اِدوارد» و «ونکوور» در کشور کانادا حضور داشته است.