به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از حمزه علیرضایی، تهیه کننده،  مستند «موزه هنرهای معاصر» با نام عربی « متحف طهران للفن المعاصر» در خصوص تاریخچه «موزه هنرهای معاصر» تولید و اطلاعات کاملی به مخاطبان عرب زبان شبکه العالم ارائه خواهد شد. 

علیرضایی در این باره با اشاره به مصاحبه با حسن نوفرستی، مدیر روابط عمومی موزه و کیانوش معتقدی، برگزار کننده نمایشگاه «آینه در آینه» گفت؛ در این گفت و گو ضمن تشریح فضای موزه، از اهمیت این گنجینه با ارزش معروف در خاورمیانه و نیز آثار موجود در آن سخن به میان آمده است که اطلاعات بسیار مفیدی تقدیم بینندگان خواهد شد. 

وی افزود؛ در نمایشگاه «آینه در آینه» آثار هنرمندانی از طیف‌های مختلف فکری و اعتقادی مربوط به دهه 50 و 60 دیده می‌شوند که ویژگی مشترک آن‌ها تأثیر پذیرفتن از شرایط روز جامعه و همسویی با رخداد‌های اجتماعی است.

او ادامه داد دراین نمایشگاه ۹۰ اثر نقاشی، عکس، پوستر و کالیگرافی به نمایش درآمده که از گنجینه موزه هنر‌های معاصر تهران، گنجینه آثار حوزه هنری، گنجینه انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و سایر گنجینه‌های هنری و مجموعه‌های شخصی گردآوری شده است.

گفتنی است؛ موزهٔ هنرهای معاصر تهران شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهٔ مهم هنر نوگرا در دنیاست.

مستند «موزه هنرهای معاصر»، به تهیه کنندگی و کارگردانی حمزه علیرضایی، جمعه 20خرداد ساعت 21 به وقت تهران به روی آنتن شبکه العالم خواهد رفت.