به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، پس از آن که دو تن از مقامات حزب حاکم در جریان یک مناظره تلویزیونی، اظهارات موهنی علیه پیامبر اسلام(ص) به زبان آوردند، اعتراض های رسمی علیه دهلی نو به جریان افتاد و طی درخواست «عذرخواهی علنی» از سوی قطر و چندین کشور مسلمان دیگر، واکنش‌های بین‌المللی علیه هند افزایش یافت.

حزب حاکم هند «بهاراتیا جاناتا» یکشنبه گذشته عضویت «نوپور شارما» سخنگوی این حزب و «ناوین کومار جیندال» مسئول رسانه‌ای حزب در دهلی نو را تعلیق و اعلام کرد به مقدسات همه ادیان احترام می گذارد.

تا کنون دست‌کم پنج کشور عربی، اعتراضات رسمی خود علیه هند را به سفارت و وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرده‌اند.

در برنامه «سخن امروز» مصاحبه با «سورب باردواج» سخنگوی حزب «آدمی پارتی»، «علامه ساجد» عالم و رھبر مذهبی اھل سنت، «شیخ محمود مدنی» روحانی و رھبر مذهبی اھل سنت، «کی رحمان خان» سخنگوی حزب کنگرہ، «پی کی دی نامیبیار» حامی حزب بی جی پی«BJP» و «اسد الدین اویسی» رھبر سیاسی مسلمانان ھند و رئیس حزب اتحاد مجلس بین المسلمین برای مخاطبان و شنوندگان رادیو هندی پخش می شود. 

برنامه «سخن امروز» با تهیه کنندگی علیرضا سعیدی، پنج شنبه 19 خرداد، ساعت 19:30 به وقت تهران بر روی آنتن رادیو هندی می رود و بلافاصله پس از پخش بر روی تارنمای رادیو به آدرس https://parstoday.com/hi بارگذاری می شود.