به گزارش اکونا پرس،

مادورو که روز جمعه در راس هیئتی بلند پایه سیاسی-اقتصادی به ایران سفر کرد، در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه ونزوئلا و ایران در خط مقدم شکل دادن به جهانی عاری از امپریالیسم و قدرت های بزرگ هستند، افزود: دوران سلطه نظامی آمریکا بر جهان پایان یافته است. 

رئیس جمهور ونزوئلا با تاکید بر اینکه بشریت در حال گذار است و نظام ژئوپلتیک جدید در جهان در حال شکل‌گیری است، گفت: ونزوئلا  ایران باید در همه زمینه ها با یکدیگر همکاری داشته و دانش خود را با هم به اشتراک گذاشته تا دنیای جدیدی ایجاد کنند. 

مادورو در خصوص تحولات بین المللی به ویژه درگیری در اوکراین گفت: ما در دوران گذار ژئوپلتیکی زندگی می کنیم که سرنوشت قرن بیست و یکم را تعیین می کند. وی ادامه داد: ما در قرن افول قدرت هژمونیک به سر می بریم و ونزوئلا و ایران در خط مقدم این روند قرار دارند. 

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن تاکید بر اقدام شجاعانه ایران برای ارسال نفت‌کش های حامل سوخت به این کشور، عنوان کرد که ارسال سوخت از تهران به کاراکس، کمک بزرگی به مردم ونزوئلا بود.

مادورو افزود: ایران علی‌رغم تحریم ها و تهدید های آمریکا این سوخت را به ونزوئلا رساند که اقدام ارزشمندی است. 

نیکلاس مادورو در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که میان ونزوئلا و ایران برای دهه ها روابط برادرانه برقرار بوده و بر عزم این کشور بر گسترش و نزدیکی بیشتر روابط با تهران تاکید کرد. 

مادورو با اشاره به این نکته که کاراکاس و تهران دارای پیشینه انقلابی هستند و همیشه در شرایط سخت از یکدیگر حمایت کرده‌اند، افزود: دو کشور در حال تلاش برای گسترش همکاری ها در بخش های گردشگری و برقراری پروازهای مستقیم میان کاراکاس و تهران هستند.

رئیس جمهور ونزوئلا با بیان اینکه ونزوئلا از سرمایه گذاری های ایران در این کشور استقبال می کند، عنوان کرد: هیئتی که درحال حاضر، وی را همراهی می کند به دنبال بررسی راهکارهای برای بهبود و تقویت روابط در این زمینه است. 

مادورو ضمن اشاره به ای که ونزوئلا و ایران دوره جدید را در روابط متقابل پیش رو دارند، افزود: بسیاری از شرکت ها مایل به کار در ونزوئلا هستد که خود نشان دهنده این واقعیت است که مقاومت در برابر تحریم های امریکا در نهایت به ثمر خواهد نشست.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین بر لزوم اطلاع رسانی دقیق و مناسب به ملت های ایران و ونزوئلا درباره جنگ تحریم ها و پیدا کردن راه هایی برای مقابله با این اقدامات خصمانه تاکید کرد. 

مادوروگفت که کاراکاس و تهران، استراتژی اقتصادی مقاومتی را برای مقابله با تحریم ها و فشارها شکل داده اند و در تلاش برای گسترش آن هستد. وی گفت: مشارکت مردم در تلاش های دو دولت از جمله راهبردهای کلیدی برای مقابله با تحریم هاست. 

رئیس جمهور ونزوئلا فلسطین را مقدس ترین آرمان بشریت توصیف و عنوان کرد که تاریخ فلسطین تحسین‌برانگیز است زیر مردم با ادیان مختلف در صلح در آنجا زندگی کرده‌اند. 

مادورو از جامعه جهانی به دلیل سکوت در قبال جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین انتقاد کرد و گفت ونزوئلا و ایران به حمایت از مبارزات فلسطینی ها علیه اشغالگری اسرائیل ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه این گفت‌وگو از نقش آفرینی هیسپان تی وی در برابر رسانه های غرب تمجید و عنوان کرد که در جنگ اطلاعاتی که امپریالیسم علیه شبکه های آلترناتیو همانند هیسپان تی وی به راه انداخته است، بدون شک برنده آن، رسانه های آلترناتیو و مستقل خواهند بود. 

او بر اهمیت نشان دادن حقیقت به شیوه ای حرفه‌ای تاکید کرد و گفت هیسپان تی وی با وجود تحریم ها علیه ایران، عملکرد بسیار خوبی داشته و کار خود را قوی‌تر از قبل دنبال می کند. وی در خصوص آزادی بیان نیز گفت که رسانه های سلطه‌گر نمی توانند ما را ساکت کنند.