به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ایران امروز» به بررسی دلایل صدور قطعنامه شورای حکام سازمان ملل علیه ایران با وجود نهایت همکاری جمهوری اسلامی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اختصاص دارد.

 ابراهیم عزیزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، حسن بهشتی پور تحلیلگر مسائل سیاسی و محسن پاک آیین دیپلمات سابق ایران به عنوان کارشناسان برنامه«ایران امروز» علل موضع خصمانه شورای حکام سازمان ملل متحد علیه ایران را با وجود بیشترین همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحلیل و نقد می‌کنند.

 کارشناسان برنامه همچنین عملکرد کشورهای اروپایی را که همواره از خارج شدن آمریکا از برجام گلایه‌مند بودند در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران زیر ذره‌بین می‌برند.

قطعنامه صادر شده علیه ایران در شورای حکام از سوی آمریکا و چند کشور اروپایی به این شورا ارائه شده بود.

 عزیزی، بهشتی پور و پاک آیین در عین حال به بررسی واکنش ایران در مقابل این قطعنامه از جمله افزایش سانتریفیوژها و حذف دوربین‌های آژانس خواهند پرداخت.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی محمد جعفری بامداد چهارشنبه ساعت 00:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه همانروز ساعت 05:00، 12:00 و 16:00، پنج‌شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.علاقه مندان  می توانند با مراجعه به لینک  https://www.presstv.ir/Section/15006 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.