به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «ایران امروز» این هفته در گفت‌وگو با کارشناسان به ارزیابی اهداف و برنامه‌های دولت در افق ۱۴۰۴ و رسیدن به حداقل ۷۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی می‌پردازد.

آلبرت بغازیان اقتصاددان، محمد لاهوتی عضو اتاق بازرگانی و عبدالمجید شیخی استاد دانشگاه و کارشناس اقتصاد با بررسی تراز تجاری ایران با وجود خصومت رسمی دولت آمریکا با بازرگانان ایرانی، دلایل تغییر رویکرد ایران از تکیه به صادرات نفتی به غیرنفتی را مورد ارزیابی کارشناسانه قرار می‌دهند.

کارشناسان «ایران امروز» همچنین به این مهم می‌پردازند که در شرایط امروز تا چه اندازه می‌توان به باشگاه تحریمی‌ها امید داشت و روسیه، ونزوئلا و سایر کشورهای تحت تحریم چه مقدار از سبد صادراتی ایران را به خود اختصاص داده‌اند؟

بررسی تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر صادرات ایران و اهمیت صادرات به کشورهای آفریقایی از دیگر موضوعات محوری مطرح شده در برنامه این هفته «ایران امروز» است.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی محمد جعفری بامداد چهارشنبه ساعت 00:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه همانروز ساعت 05:00، 12:00 و 16:00، پنج‌شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.علاقه مندان  می توانند با مراجعه به لینک  https://www.presstv.ir/Section/15006 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.