به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «شبه قاره» به تهیه‌کنندگی حسین مهدیان به مناسبت عید سعید غدیر خم به بررسی سابقه و محبوبیت سنت قوالی در منطقه شبه قاره هند و محبوبیت این هنر در میان مردمان این کشورها می‌پردازد.

دهرو سنگری (بلال چاشتی) نوازنده و خواننده گروه «روح صوفی» از هند به عنوان کارشناس بخش اول برنامه، از محبوبیت قوالی در میان مردم کشورهای شبه قاره سخن می‌گوید و هزینه‌هایی که گاهی هنرمندان قوال در مدح حضرت علی(ع) به‌خصوص در کشوری مانند هند می‌پردازند.

بخش دوم برنامه «شبه قاره» نیز به بررسی و تحلیل اوضاع سیاسی سریلانکا اختصاص دارد.

سعید خان مدیر مطالعات جهانی از دانشگاه ایالتی دیترویت به عنوان کارشناس این بخش برنامه، ضمن تحلیل آخرین وضعیت سریلانکا، پیش‌بینی خود را از آینده سیاسی و اقتصادی این کشور بحران‌زده ارائه می‌دهد.

مهدی باباگل زاده مجری برنامه از سعید خان می‌پرسد که آیا با استعفای رییس جمهور سریلانکا آرامش به این کشور باز می‌گردد و نقش کشورهای همسایه از جمله هند و پاکستان در این بحران چیست؟

برنامه «شبه قاره» به تهیه کنندگی حسین مهدیان روز شنبه ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و تکرار این برنامه یکشنبه ساعت ۰۷:۰۰، دوشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و سه شنبه ساعت ۱۲:۰۰و ساعت ۲۳:۰۰ است.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/150101 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.