به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «پرونده‌های پنهان» این هفته و با داغ شدن دوباره موضوع استرداد ژولیان آسانژ بنیان‌گذار ویکی‌لیکس، نقش این روزنامه‌نگار را در افشای چرایی حمله آمریکا به عراق مورد نقد و تحلیل قرار می‌دهد.

مرضیه هاشمی مجری برنامه به همین مناسبت به سراغ پرونده حمله آمریکا به عراق رفته و دلایل اولیه این حمله از جمله وجود سلاح‌های کشتارجمعی و برقراری دموکراسی در عراق را مورد راستی آزمایی قرار می‌دهد.

هاشمی در ادامه به نقش آسانژ در افشای دروغ بودن این ادعاهای آمریکایی‌ها و هزینه‌ای که او سال‌هاست برای این افشاگری می‌پردازد اشاره می‌کند.

مجری برنامه «پرونده‌های مخفی» اصرار آمریکا مبنی بر استرداد و محاکمه آسانژ را نیز ناشی از همین افشاگری‌ها ارزیابی می‌کند.

برنامه «پرونده های پنهان» به کارگردانی مهدی عرب دوشنبه ساعت ۱۱:۰۰ به وقت تهران روی

 آنتن شبکه پرس تی‌وی می‌‌رود و بازپخش این برنامه همان روز ساعت ۲۲:۰۰، سه شنبه ساعت ۰۶:۰۰، ۲۰:۰۰، چهارشنبه ساعت ۰۴:۰۰، ۰۹:۰۰، پنجشنبه ساعت ۱۵:۰۰ و بامداد جمعه ساعت ۲۴:۰۰ خواهد بود.

علاقه مندان  می توانند با مراجعه به آدرس https://www.presstv.ir/Section/150112 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.