به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع این هفته مستند «۱۰ دقیقه» به بررسی تاریخچه حضور و فعالیت هنگ آزوف به عنوان یک گروه نئونازی در ارتش اوکراین و پیامدهای آن می‌پردازد.

مستند «۱۰ دقیقه» به این نکته اشاره دارد که این گروه افراطی نئونازی گسترش یافته و به بخشی از نیروهای مسلح اوکراین، یک شبه نظامی خیابانی و یک حزب سیاسی تبدیل شده است.

این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی عرب همچنین بر این حقیقت تاکید می‌کند که با حمله روسیه به اوکراین، این هنگ نظامی راست افراطی دوباره در راس اخبار قرار گرفته و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه وجود چنین واحدهایی در ارتش اوکراین را یکی از دلایل آغاز عملیات نظامی ویژه برای غیرنظامی‌زدایی و نازی‌زدایی در اوکراین عنوان کرده است.

بر مبنای اطلاعات ارائه شده در مستند «۱۰ دقیقه» آزوف یک واحد ارتش پیاده نظام تماماً داوطلبانه راست‌افراطی است و اعضای آن (که حدود ۹۰۰ نفر تخمین زده می‌شود) ملی‌گرایان افراطی و متهم به حمایت از ایدئولوژی نئونازی و برتری‌طلبی سفیدپوستان هستند.

مستند «۱۰ دقیقه» دوشنبه ساعت ۱۸:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن روز سه شنبه ساعت۱۵:۰۰، روز چهارشنبه ساعت ۲۰:۲۰ و  روز پنجشنبه ساعت۴:۲۰ ،۰۹:۲۰ است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/doc/index?id=46&page=1&name=10%20Minutes برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.