به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو، نشست اخیر کشورهای بریکس و بررسی جایگاه این گروه در اقتصاد جهان را زیر ذره بین می برد.

بریکس شامل اقتصادهای نوظهور جهانی چین، روسیه، هند، برزیل و آفریقای جنوبی است. سهم پنج کشور عضو گروه بریکس از اقتصاد جهانی از زمان تأسیس این گروه در سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۲۰ بیش از هشت درصد افزایش یافته است. چین از گسترش اعضای بریکس استقبال کرده و ایران و آرژانتین نیز آمادگی کامل خود را برای حضور در گروه نشان دادند. بریکس نمایانگر 40 درصد از جمعیت جهان است و 26 درصد قدرت اقتصادی دنیا را در اختیار دارد. اجلاس بریکس فرصتی برای کشورها در مقابل سلطه آمریکا و تهدید مستقیمی علیه آمریکا و متحدان آن است.

برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه 27 تیرماه ساعت 05:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 12:00،14:00،19:30 و روز سه شنبه ساعت 03:30،13:00و 17:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.