به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با فرا رسیدن عید بزرگ غدیر خم و جشن ولایت، برنامه «صباح جدید» به طور ویژه آن را برگزار می کند. 

 محمد مهدی مومنی ها، رئیس مرکز تقریب مذاهب اسلامی، مهمان برنامه بوده و در تفسیر این روز بزرگ، نقش ولایت و امامت در تقویت بندگی، حراست از جامعه دینی، وحدت مسلمین و پیوند با مهدویت مطالبی را بیان خواهد کرد.

گروه تواشیح مرصاد با حضور در استودیو، قطعاتی را به زبان عربی در مدح عید بزرگ ولایت به طور زنده اجرا خواهند کرد. 

ارتباط مستقیم با نجف اشرف با خبرنگار العالم، معتز العبودی همراه با تصاویر لایو از حرم مطهر امیر المومنین علی علیه السلام و مصاحبه با زوار آن حضرت، حال و هوای معنوی آن مکان مقدس را به بینندگان منتقل خواهد کرد. 

در ادامه با توجه به شور و شوق مردم در روز عید بزرگ امامت به خرید گل و شیرینی، محمدرضا حسنی، مدیر بازار گل شهید محلاتی و لیلا شکرانی، کیک پز متبحر در پخت کیک های طبقاتی بالای دو متر با حضور در برنامه به تشریح نحوه کار و استقبال مردم از تولیداتشان خواهند گفت. 

وله های مرتبط با روز غدیر خم، کلیپ و موسیقی در مدح مولا علی علیه السلام در طول برنامه نیز تقدیم بینندگان عرب زبان خواهد شد. 

«صباح جدید» به تهیه کنندگی محمد فهمی و اجرای افنان معمارزاده،  27 تیرماه به طور زنده از ساعت 10 الی 11:30 دقیقه از شبکه العالم پخش شد.