به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مستند «۱۰ دقیقه» به مناسبت محکوم شدن حمید نوری به حبس ابد توسط دادگاهی در سوئد، به بررسی ابعاد و وجوه غیرقانونی این حکم ناعادلانه می‌پردازد.

این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی عرب همچنین بر این نکته تاکید می‌کند که نحوه رفتار با حمید نوری از زمان بازداشت و همچنین در دوران حبس و مراحل دادرسی با قوانین بین‌المللی حقوق بشری به ویژه قواعد استاندارد سازمان ملل برای رفتار با زندانیان کاملا مغایرت دارد. از سوی دیگر، بازداشت و محاکمه او توسط دادگاه سوئد نقض تعهدات بین‌المللی حقوق بشری این کشور است.

شکنجه، عدم دادرسی عادلانه، حبس طولانی مدت در زندان انفرادی، بازداشت خودسرانه و عدم دسترسی به پزشک از جمله ایراداتی است که در مستند «۱۰ دقیقه» بر پرونده قضایی حمید نوری در سوئد وارد می‌شود.

در این مستند شبکه پرس تی‌وی بر این نکته تاکید می شود که نقض مکرر و متعدد حقوق بشر در پرونده حمید نوری قابل پیگیری قضایی است.

مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/doc/index?id=46&page=1&name=10%20Minutes این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.