به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو، وابستگی آمریکا و اتحادیه اروپا به نفت و تأثیر تحریم های آمریکا علیه روسیه، ایران و ونزوئلا بر بحران انرژی جهان را زیر ذره بین می برد.

در این برنامه می بینیم که به دنبال شتاب بیش از پیش بحران سوخت در اروپا، تلاش‌های مقامات اروپایی برای تامین گاز و قطع وابستگی به گاز روسیه افزایش یافته است. امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به آمریکا پیشنهاد کرده است که برای غلبه بر افزایش قیمت سوخت، به نفت ایران و ونزوئلا نیاز دارد اما آمریکا از گوش دادن به این توصیه خودداری می کند. دو تولیدکننده بزرگ نفت اوپک، عربستان سعودی و امارات، به‌سختی می‌توانند تولید نفت خود را افزایش دهند.در حال حاضر ایالات متحده تقریباً 20 میلیون بشکه در روز نفت مصرف می کند. اتحادیه اروپا به نوبه خود تقریباً 17 میلیون بشکه و در مجموع در جهان مصرف نفت 97.10 میلیون بشکه در روز است. به این ترتیب آنچه واضح است اینکه وضعیت تامین انرژی در اروپا در شرایط بسیار نامطمئنی قرار دارد و باید دید آیا تشدید این بحران، معادلات جنگ را تغییر خواهد داد؟

برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه 3 مرداد ماه ساعت 05:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 12:00،14:00،19:30 و روز سه شنبه ساعت 03:30،13:00و 17:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.