به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی‌معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «پرونده‌های فلسطین» (Causa Palestina) شبکه هیسپان با اجرای خوان کارلوس روسو به بررسی وضعیت شهر الخلیل و اقدامات رژیم صهیونیستی برای تغییر ترکیب ساکنان این شهر و حمله به مسجد ابراهیمی می‌پردازد.

در این برنامه می بینیم درگیری‌ها بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها با ادامه شهرک‌سازی و تجاوزات دیگر، روز به روز بدتر شده است. صهیونیست ها با  تشدید شهرک سازی و یهودی سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی اوضاع را در بیت المقدس بیش از پیش متشنج کرده اند. اخیرا هم رژیم صهیونیستی برای اشغال شهر الخلیل و مسجد ابراهیمی اقداماتی را انجام داده است. مسلمانان برای شهر الخلیل و مسجد ابراهیمی اهمیت زیادی قائل هستند، چراکه معتقدند  قبر حضرت ابراهیم (ع) در این مسجد قرار دارد.

برنامه «پرونده‌های فلسطین» سه شنبه ساعت 05:30 بامداد از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و بازپخش آن همان روز ساعات 10:30،14،19:30 و روز چهارشنبه ساعات 3:30 بامداد و 17:30 برای مخاطبین اسپانیایی زبان این شبکه معاونت برون مرزی صداوسیما روی آنتن خواهد رفت. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/causa-palestina/812 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.