به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته نگاهی دارد به جاذبه‌های طبیعی ایلام و  طبیعت زیبای سوباتان در استان گیلان.

در بخش اول برنامه، گلنار فرنودی سفری دارد به استان ایلام و بخش‌‌هایی از جاذبه‌های طبیعی این استان غربی کشور را به تصویر می‌کشد. استان ایلام میان کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی قرار گرفته و دارای طبیعتی بسیار ناب و حیرت‌انگیز است. آب‌وهوای این استان معتدل کوهستانی و بهاری بوده و مردمانی بسیار خونگرم و مهمان‌نواز دارد. کوه قلاقیران، دریاچه دوقلو سیاه‌گاو، تنگ کافرین، منطقه جنگلی ششدار، کوه اهوران و دره ارغوان از جمله جاذبه‌های طبیعی استان ایلام به‌شمار می‌روند.

بخش دوم برنامه «ایران» با گزارشگری مریم دهقان‌پور نیز اختصاص به بازتاب طبیعت زیبای سوباتان در شهرستان تالش استان گیلان دارد. سوباتان، یکی از زیباترین مناطق ییلاقی کشور و استان گیلان است که در ۳۶ کیلومتری شهر تالش واقع شده است. 

بازارچه سنتی، آبشار ماهار، چمنزار وسیع بیده‌دشت، باغداگول و صخره گنج‌نامه از جمله جاذبه‌های سوباتان هستند.

برنامه «ایران» دوشنبه ساعت 17 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز سه شنبه ساعت 14:00، چهارشنبه ساعت 19:00، پنج شنبه ساعت 10:00 و جمعه ساعت 07:00 روی آنتن می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به لینکhttps://www.presstv.ir/Section/15015 

برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.