به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، راه‌اندازی شبکه اینترنشنال و جنگ رسانه‌ای عربستان سعودی علیه جمهوری اسلامی موضوع محوری مستند این هفته «۱۰ دقیقه» است.

این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی عرب در ابتدا با اشاره به ظهور محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان سعودی، به این واقعیت می‌پردازد که او می‌خواهد در برابر ایران، قدرت خود را به کار گیرد و این در حالی است که رویارویی مستقیم با تهران یک خودکشی سیاسی بود و به همین دلیل، بن سلمان جنگ رسانه‌ای را انتخاب کرد. 

مستند «۱۰ دقیقه» در ادامه با تاکید بر تاسیس شبکه اینترنشنال از سوی سعودی‌ها با هدف به راه انداختن یک کمپین بدنامی علیه ایران، این پرسش را مطرح می‌کند که چرا ولیعهد عربستان مبلغ هنگفت ۲۵۰ میلیون دلاری را برای راه‌اندازی این شبکه هزینه کرده است؟

این مستند در ادامه به انعکاس بیان دیدگاه برخی از فعالان رسانه‌ای و سیاسی می‌پردازد که استقلال شبکه اینترنشنال را کاملا زیر سوال برده‌اند. 

مستند «۱۰ دقیقه» همچنین به بررسی ارتباط قتل جمال خاشقچی با فاش شدن ارتباط و کمک مالی ولیعهد عربستان به شبکه اینترنشنال می‌پردازد.

مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/doc/index?id=46&page=1&name=10 Minutes برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند