به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» نگاهی دارد به در هم شکستن هژمونی آمریکا توسط ایران و تلاش ایالات متحده برای بی‌ثبات کردن ایران و درخواست مردم بحرین برای تدوین قانون اساسی جدید این کشور.

دکتر مصطفی خوش‌چشم چهره دانشگاهی و تحلیلگر مسائل سیاسی به عنوان کارشناس بخش اول برنامه به تحلیل تاکتیک‌های تفرقه‌افکنانه ایالات متحده آمریکا در ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به ویژه در حوادث اخیر می‌پردازد.

مروه عثمان مجری برنامه از دکتر خوش‌چشم می‌پرسد انگلیس و آمریکا با تلاش برای بی‌ثباتی ایران در نهایت چه اهدافی را دنبال می‌کنند و حرکت بعدی جمهوری اسلامی در قبال این فتنه‌ها و خباثت‌ها چه خواهد بود؟

اخیرا مخالفان در بحرین بر تلاش خود برای ایجاد قانون اساسی جدید تاکید و انتخابات برنامه‌ریزی شده در این کشور را تحریم کرده اند. آنها معتقدتد که قانون اساسی که از سال 2002 در این کشور به اجرا درآمده، بر مردم تحمیل شده است.

بخش دوم «جریان خاورمیانه» به این موضوع اختصاص دارد و مروه عثمان در گفتگو با دکتر عبدالحمید دشتی رئیس شورای بین المللی حمایت از محاکمه عادلانه و حقوق بشر به بررسی ابعاد این طرح می‌پردازد.

عثمان با دکتر دشتی این پرسش‌ها را مطرح می‌کند که آیا ایجاد قانون اساسی بحرین امکان‌پذیر است؟ آیا چنین بیانیه‌ای از سوی رژیم آل خلیفه خصمانه تلقی می‌شود؟ و اگر چنین است، آیا مخالفان بحرین در معرض خطر آزار و اذیت قرار نمی‌گیرند؟

برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت 10:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت  17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.