به گزارش اکونا پرس، متن پیام تسلیت رییس بنیاد نخبگان استان قم در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین احمدی به شرح زیر است:

إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون

با کمال اندوه و تأسف استاد فرزانه و عالم وارسته و زاهد حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر احمد احمدی (رحمه الله علیه)، از اساتید متعهد و مدیران دلسوز دانشگاهی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) در ماه مبارک رمضان جان به جان آفرین تسلیم کردند.

ایشان استادی دلسوز و متعهد و تأثیرگذار در حوزه فلسفه و کلام اسلامی و نقد فلسفه غرب بودند که با همه وجود در این راستا فعالیت می­نمودند. از جمله فعالیت­های ماندگار وی، می­توان به تأسیس و اداره سازمان سمت با نشر بیش از دو هزار عنوان کتاب دانشگاهی  و نیز تأسیس مرکز تربیت مدرس وابسته به دانشگاه قم با صدها دانش آموخته اشاره نمود.

اینجانب که قریب پانزده سال از دوران دبیرستان تا دکتری، افتخار شاگردی ایشان نصیبم شده بود، از نزدیک شاهد دلسوزی­های پدرانه و متدینانه و متعهدانه و عالمانه وی در تمام مراحل تحصیل بوده ­ام. لذا این ضایعه غمبار را به جامعه علمی کشور اعم از دانشگاه­ها و حوزه ­های علمیه و نخبگان کشور تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن استاد گرامی، رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان به ویژه آقازاده ­های محترمشان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می­نمایم.

با احترام

محمدمحمدرضایی

استاد فلسفه دانشگاه تهران و

رییس بنیاد نخبگان استان قم