به گزارش اکونا پرس،حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قم در مصلی قدس با اشاره به ماموریت انسان در جهان اظهار کرد: ماموریت انسان گردآمدن دور امام معصوم و تشکیل یک امت و حرکت به سمت مسیر خدایی است.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) تلاش کرد که جامعه را به سمت محور امام معصوم برگرداند تا جامعه اسلامی به محیط ذکر تبدیل شود.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان افزود: برخلاف این که گفته می‌شود باید از سیاست خارجی کشورمان ایدئولوژی زدایی شود، شاهد هستیم غربی‌ها در سیاست خارجی خود به دنبال تبلیغ ایدئولوژی خود در جهان هستند، حقیقت تمدن غرب بر دنیاپرستی است، برخی از فیلسوفان غربی از مرگ خدا سخن گفتند، در دوره اصلاحات هم شاهد بیان این سخن توسط برخی از افراد در کشور بودیم.

میرباقری با اشاره به ایدئولوژیک بودن سیاست غربی‌ها اظهارکرد: ترکیه ده‌ها سال است که پشت دروازه اتحادیه اروپا برای عضویت مانده است، اروپایی‌ها می‌گویند چون هنوز ایدئولوژی غربی به صورت کامل در ترکیه پیاده نشده است، اجازه ورود این کشور به اتحادیه اروپا را نمی‌دهند.

وی ادامه داد: اقدام امام خمینی(ره) در شروع نهضت انقلاب اسلامی، اقدامی دینی بود که برای جهانی شدن تمدن اسلامی بود، ایشان انقلاب اسلامی را زمینه ای برای ظهور امام زمان(عج) می‌دانستند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه  برخی از سوء مدیریت‌ها نیز به تحقق نقشه‌های دشمن کمک می‌کند افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد هستیم که دشمنان با تحریم‌های اقتصادی علیه ایران به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه مردم کشورمان هستند.

میرباقری انقلاب اسلامی را یک حرکت موفقیت آمیز دانست و تصریح کرد: قیام امام خمینی(ره) قیام بر علیه الحاد در جهان بود، الحادی که به دنبال دست اندازی به همه ابعاد زندگی انسان‌ها است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی هم ایدئولوژی لیبرالیسم و هم ایدئولوژی کمونیسم را به چالش کشید، یکی از عوامل فروپاشی شوروی، انقلاب اسلامی بود و آمریکا هم در معرض فروپاشی است.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری افزود: 18 سال از حمله نظامی آمریکا به جهان اسلام می‌گذرد و این کشور هفت هزار میلیارد دلار در این راه هزینه کرد. اما در نهایت کشورمان امروز مقتدرتر از گذشته است، اگر غرب‌گراها اجازه بدهند، کشورمان پس از مقاومت در مقابل تحریم‌ها، قوی تر خواهد شد.

میرباقری تحمیل سندهای بین المللی را شیوه غرب برای نفوذ در جهان اسلام دانست و تصریح کرد: سند 2030 دارای 17 سند است که هر کدام از سندها به نوعی در کشورمان امضا و اجرا شد، جریان غرب گرا در جهان اسلام بستر را برای تحقق برنامه‌های غربی‌ها فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی باید تکلیف خودمان را با غرب مشخص کنیم، نباید خودمان را دست کم بگیریم. امام خمینی(ره) توانستند که با ابداع شکل جدیدی از مبارزه، انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند و قدرت نرم جدیدی را در برابر غرب ایجاد کنند، ما رقیب تمدنی غرب هستیم و این به خاطر ظرفیت اسلام است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی آخرین جنگ ما با تمدن غربی است و استقامت در برابر این جنگ به پیروزی قطعی منجر می‌شود.