به گزارش اکونا پرس،

مهرداد علی قارداشی عضو هیئت اجرایی و رئیس فدراسیون تنیس روی میز در گفتگو  با روابط عمومی کمیته ملی المپیک در این خصوص اظهار کرد: پیش از این نشست سفیران جوان المپیک در گروه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال توسط کمیته بین المللی المپیک برگزار می شد اما در دور جدید این نشست بین گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ تغییر کرد که از هر کشور یک نماینده از ورزشکاران ملی پوش یا در سطح ملی در این دوره شرکت می‌کند البته بیش از یک نماینده هم با پرداخت هزینه امکان پذیر است.

وی گفت : هلیا اصغری از ورزشکاران موفق تنیس روی میز کشورمان پس از شرکت در آزمون ورودی و قبولی در این آزمون که توسط دکتر سارا مهرانی مدیر المپیک همبستگی برگزار شد، به نمایندگی ایران در نشست سفیران جوان المپیک در یونان حضور یافت.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: طبق گزارشی که پس از اتمام نشست سفیران جوان المپیک از برگزارکنندگان این دوره گرفتیم هلیا اصغری جزو شرکت کنندگان برتر بود تا جاییکه حتی بعنوان نماینده منتخب بین ۱۳۰ سفیر جوان از کشور‌های مختلف جهان سخنران مراسم اختتامیه شد و با موفقیت این مرحله را هم پشت سر گذاشت.

وی ادامه داد: تسلط هلیا اصغری به زبان انگلیسی و همچنین فارغ التحصیلی وی در رشته تربیت بدنی از ویژگی‌های خوب نماینده کشورمان است که امیدوارم ضمن ارائه تجربیاتش از نشست سفیران جوان المپیک به جوانان کشورمان بتواند در حوزه فعالیت‌های بین الملل رشد کند و در وهله اول باعث افتخار برای خودش و جامعه تنیس روی میز و همچنین برای کمیته ملی المپیک باشد.

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک تاکید کرد: به اعتقاد من گزارش این دوره باید به دو زبان انگلیسی و فارسی توسط هلیا اصغری به ورزشکاران ارائه تا باعث علاقه و انگیزه جوانانمان برای فعالیت در حوزه بین الملل شود.

قارداشی ادامه داد: در همین راستا امروز نشستی با محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم و گزارشی  خدمت ایشان ارائه کردیم.

وی گفت: در این دیدار آقای خسروی وفا با توجه به تجربیات ارزشمندی که در حوزه المپیک و پارالمپیک دارند ضمن تقدیر از هلیا اصغری به توانمندی جوانان ایرانی در حوزه‌های مختلف اشاره و تاکید کردند که مانند هلیا اصغری کم نداریم که باید مورد توجه و پرورش قرار گیرند و در دختران و پسران شایسته کشورمان اعتماد به نفس ایجاد شود که بعنوان سفیران جوان ایران بتوانند در دوره‌های بعدی نشست سفیران المپیک و سایر عرصه‌های مختلف بین المللی افتخار آفرینی کنند.

قارداشی در ادامه افزود: امروز به همراه هلیا اصغری با دکتر فرهادی زاد نایب رئیس کمیته و دکتر سارا مهرانی رئیس واحد همبستگی المپیک نیز دیدار داشتیم که از اصغری دعوت شد تا در نشست بعدی کمیسیون زنان و ورزش برای ارائه گزارش حضورش در نشست سفیران المپیک شرکت کند